Lidot no Rīgas ar Ryanair kļūs sarežģītāk – papildus drošības nodeva 7 eiro apmērā jāmaksā lidostā

Nepietiek jau ar to, ka jāmaksā šī papildus drošības nodeva 7 eiro apmērā, bet klāt vēl nāk nevajadzīgs laika patēriņš to darot, jo Ryanair lidojumiem no Rīgas to būs iespējams izdarīt tikai lidostā.

Ryanair iečekošanās rindas jau šobrīd ir garākās lidostā un nu tās kļūs vēl garākas un lidojot ar Ryanair no Rīgas lidostas būs jāieplāno papildus 5 līdz pat 15 minūtes, lai norēķinātos par papildus drošības nodevu.

Rīgas lidosta ziņo:

Ar 2012. gada 1. janvāri stāsies spēkā jauna kārtība, kādā turpmāk tiks iekasēta nodeva par lidostā īstenotajiem drošības pasākumiem. Visas lidostā „Rīga” strādājošās aviosabiedrības, izņemot RYANAIR, ir piekritušas drošības nodevu iekļaut biļetes cenā, līdz ar to lielākā daļa lidostas pasažieru izmaiņas visticamāk pat nepamanīs.

„Aviācijā drošība ir viena no svarīgākajām prasībām, par kuru jārūpējas gan aviosabiedrībām, gan lidostai. Aviosabiedrība nevar patvaļīgi atteikties no drošības standartu ievērošanas. Tāpēc lidosta RYANAIR vietā iekasēs drošības nodevu, nodrošinot aviosabiedrības pasažieriem personīgo un viņu bagāžas drošības pārbaudi, kā arī citus ar drošības prasību ievērošanu saistītos pakalpojumus,” norāda lidostas „Rīga” valdes loceklis Aldis Mūrnieks, aicinot RYANAIR pasažierus pievērst pastiprinātu uzmanību jaunajai kārtībai.

Tiem RYANAIR pasažieriem, kuri biļetes iegādāsies ar 2012. gada 1. janvāri, pirms izlidošanas būs jāveic drošības nodevas samaksa 7 eiro jeb 4,92 latu apmērā. Drošības nodevas apmaksu varēs veikt:

• reģistrējoties reisam lidostā „Rīga” (ar bankas maksājumu karti);
• aviokompānijas RYANAIR biļešu kasēs lidostā „Rīga” (skaidrā naudā vai ar bankas maksājumu karti);
• lidostas pakalpojumu birojā „Sveicināti Rīgā!” (ielidošanas sektors „E” – skaidrā naudā vai ar bankas maksājumu karti).

Apmaksu varēs veikt tikai latos. Lai nenotiktu aizkavēšanās, starptautiskās lidostas „Rīga” administrācija lūdz RYANAIR pasažierus reģistrācijai un drošības samaksas veikšanai ierasties lidostā vismaz divarpus stundas pirms lidojuma.

No drošības maksas ir atbrīvoti tranzīta un transfēra pasažieri, kā arī tie pasažieri, kuri nav sasnieguši divu gadu vecumu. Drošības maksa nav jāmaksā arī tiem pasažieriem, kuri aviobiļeti iegādājas līdz 2011. gada 31. decembrim. Šajā gadījumā, izejot drošības pārbaudi, pasažierim būs jāapliecina aviobiļetes iegādes datums, uzrādot no RYANAIR saņemto izdrukāto biļetes pirkuma apstiprinājuma e-pastu.

Drošības nodeva ietver pasažieru drošības pārbaudi, pasažieru reģistrētās un rokas bagāžas pārbaudi, lidostas drošības un krīzes vadības (tajā skaitā glābšanas) nodrošināšanu, kā arī valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra” gaisa kuģu lidojumu drošuma un civilās aviācijas drošības uzraudzības nodrošināšanas pasākumus.

Līdz šim drošības nodeva tika finansēta no valsts budžeta līdzekļiem, proti, par visu Latvijas nodokļu maksātāju naudu, tai skaitā, arī to, kas nelido. Tā kā valdība lēma ar nākamo gadu nefinansēt drošības funkciju lidostā, tika izstrādāta jauna kārtība, kas paredz, ka turpmāk nodeva tiks iekasēta tikai no izlidojošajiem aviopasažieriem.

Papildu informācija par jauno kārtību lasīt tālāk

Drošības nodeva

 

Drošības nodeva
Lai garantētu aviopasažieriem un lidostas personālam visaugstāko drošības līmeni, lidostai ir jāievēro virkne starptautisko aviodrošības prasību.
Līdz 2012. gada 1. janvārim drošības funkcija starptautiskajā lidostā „Rīga” tika īstenota par valsts budžeta līdzekļiem. Tas nozīmē, ka drošības pakalpojumi tika finansēti par visu Latvijas nodokļu maksātāju naudu, tai skaitā arī to, kas nelido. Tā kā Ministru kabinets pieņēma lēmumu turpmāk no valsts budžeta līdzekļiem nefinansēt drošību lidostā, tika apstiprināti Ministru kabineta noteikumi Nr.823 „Par lidlaukā sniegto drošības un glābšanas pasākumu maksu”. Jaunie noteikumi paredz, ka turpmāk drošības nodeva tiks iekasēta no pasažieriem.
Drošības nodeva būs jāmaksā tikai tiem pasažieriem, kas izlido no starptautiskās lidostas „Rīga”. Jaunā kārtība stāsies spēkā ar 2012. gada 1. janvāri. Tas nozīmē, ka pasažieriem, kas iegādājušies biļetes līdz 2011. gada 31. decembrim, drošības nodeva nav jāmaksā.
Kādi pakalpojumi ietilpst drošības nodevā?
Drošības nodeva ietver pasažieru drošības pārbaudi, pasažieru reģistrētās un rokas bagāžas pārbaudi, lidostas drošības un krīzes vadības (tajā skaitā glābšanas) nodrošināšanu, kā arī valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra” gaisa kuģu lidojumu drošuma un civilās aviācijas drošības uzraudzības nodrošināšanas pasākumus.
Kāds ir drošības nodevas apmērs?
Lidsabiedrībām šī nodeva ir jāiekļauj biļetes cenā, taču aviokompānija RYANAIR nepiekrita drošības nodevu iekļaut, tāpēc lidosta „Rīga” aviosabiedrības vietā veiks nodevas iekasēšanu. Tas nozīmē, ka ar papildu neērtībām saskarsies tikai RYANAIR pasažieri.
Ja pasažieris drošības maksu veic ar aviosabiedrības starpniecību, tad nodevas apmērs ir 6,5 eiro jeb 4,57 lati.
Ja lidosta veic drošības maksas iekasēšanu, tad nodevas apmērs ir 7 eiro jeb 4,92 lati. Šīs nodevas apmērs attiecas tikai un vienīgi uz RYANAIR pasažieriem.
Vai drošības nodeva jāmaksā visiem pasažieriem?
No drošības maksas ir atbrīvoti tranzīta un transfēra pasažieri, kā arī tie pasažieri, kuri nav sasnieguši divu gadu vecumu. Drošības maksa nav jāmaksā arī tiem pasažieriem, kuri aviobiļeti iegādājas līdz 2011. gada 31. decembrim. Šajā gadījumā, izejot drošības pārbaudi, pasažierim būs jāapliecina aviobiļetes iegādes datums, uzrādot no RYANAIR saņemto izdrukāto biļetes pirkuma apstiprinājuma e-pastu.
Kā RYANAIR pasažieri var veikt samaksu par drošības nodevu?
Samaksāt par drošības nodevu RYANAIR pasažieri var:
  • reģistrējoties reisam lidostā „Rīga” (ar bankas maksājumu karti);
  • aviokompānijas RYANAIR biļešu kasēs lidostā „Rīga” (skaidrā naudā vai ar bankas maksājumu karti);
  • lidostas pakalpojumu birojā „Sveicināti Rīgā!” (ielidošanas sektors „E” – skaidrā naudā un ar bankas maksājumu karti).
Vai plānota iespēja drošības maksu veikt arī internetā?
Starptautiskās lidostas „Rīga” administrācija šobrīd strādā pie papildu risinājumiem ērtākai drošības nodevas samaksai, tai skaitā, pie iespējas nodevu apmaksāt arī internetā.
Vai RYANAIR pasažieriem ir kādas citas neērtības dēļ tā, ka aviosabiedrība nav iekļāvusi drošības nodevu biļetes cenā?
Lai nenotiktu aizkavēšanās, starptautiskās lidostas „Rīga” administrācija lūdz RYANAIR pasažierus reģistrācijai un drošības samaksas veikšanai ierasties lidostā vismaz divarpus stundas pirms lidojuma.

Advertisements

2 Atbildes

  1. murgs!!!!!!!!!!!!

  2. kapec drosibas to nodevu nevar uzreizs nopirkt pie biletes murgs kautkas

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: