Apskatot Skotiju – lielākās pilsētas – Glāzgova un Edinburga

Jau septembī iegādājos uz novembri raynair kompānijas piedāvātās biļetes uz Glāsgovu par 1,60ls turp un atpakaļ! Jābrauc!Principā man gribējās kaut kur aizceļot, mērķis nebija svarīgs un tā nu sagadījās, ka uz Glāsgovu varēja aizlidot gandrīz tā pat kā ar tramvaju līdz alfai un atpakaļ!

Gribējās, lai šis ceļojums ir maksimāli ekonomisks, lai varētu kaut ko atvēlēt iepirkšanās priekiem! Tādēļ gan Glāzgovā, gan Edinburgā palikām nevis viesnīcās, bet gan pie jauniešiem , kuri piedāvā gultasvietu ar interneta palīdzību (http://www.hospitalityclub.org un http://www.couchsurfing.com ), tas nemaksā neko, aivedām Latvijas suvenīrus kā pateicību!

Izlidojām ceturdienas vakrā, 28.11 un vēlu naktī ielidojām Glāsgovā, mūs sagaidīja Marzanna, meitene(poliete), pie kuras palikām 2 naktis, braucāmar mašīnu līdz viņas mājvietai.Tā kā bija vēls, padzērām tēju un gājām gulēt!

Nākamajā dienā bija mazliet grūti, laika maiņas dēļ(tur ir 2h atpakaļ). Marzanna mums parādīja Glāzgovas universitāti, parkus, labākās iepirkšanās vietas! Principā Glāzgovā mums bija paredzēts vairāk iepirkties!Nākamajā dienā mēs ar autobusu(biļetes jau iepriekš iegādājāmies http://www.megabus.com , ļoti lēti) devāmies uz Edinburgu. Autoosta ir pilsētas centrā, tur pat ir arī dzelceļa stacija, bet ar vilcienu dārgāk!

Ieradāmies Edinburgā un ar kartes palīdzību meklējām mūsu nākošā izmitinātāja, Artioma(lietuvieša), mājokli. Bez problēmām to atradām!Mums bija vesela 1,5 diena , lai apskatītu

Edinburgu!Iepriekš biju sagatavojusi apskates objektus jau atzīmētus kartē!Noteikti vajag apskatītiesEdinburgh castle, Arthurs seat, Scott Monument, Calton Hill-visu var izstaigāt ar kājām!Edinburga man liekas tāda pasaku pilsētiņa ar savu skaisto pili kalna galā!Tā kā bija Ziemassvētku gaidīšanas laiks, tad tur notika dažādi festivāli un atmosfēra bija vienkārši perfekta!Nebeidzmā dūdu mūzika, skotu bruncīši-ir skoti, kuri  tos tiešām ikdienā velkā!Skoti māk atpūsties, viennozīmīgi…Ar 2 dienām Edinburgā pilnīgi pietiek, lai apsktītos ievērojamākās vietas.

Tur cilvēkiem droši var jautāt pēc palīdzības-cilvēki ir laipni un atsaucīgi!

Pirmdienas rītā mēs caur Glāsgovu ar autobusu Nr.X77 braucām uz Prestwick lidostu, lai atgriestos Latvijā!

Un otrdien jau biju darbā

Advertisements

2 Atbildes

  1. Man šķiet, ka pat nedēļa ir par maz, lai apskatītu Edinburgu vien. Es turp dodos jau otro vasaru… un nākamgad atkal būšu klāt. Camera Obscura vien ir vērta, lai to apmeklētu vēl un vēl. Un Hollyrood`as pils arī ir apskates vērta! Un Karaliskais Botāniskais dārzs! Un Edinburgas Zoo! Un Ziemeļkvīnsferijas akvārijs, kurā var nokļūt ‘pusstundas braucienā ar vilcienu no Edinburgas. Un Stirling Castle!(kas arī nav tālu no Edinburgas) Wow! Šķiet, ka pats Drošsirdis (viņš arī V.Volless)stāv man blakus… Un Nacional Museum of Scotland, kas atrodas turpat vien cetrā uz Royal Mile. Un koncerti St. Gile`s katedrālē katru sestdienu!
    Bet ja nu galvenais ir iepirkšanās vietas, nu tad… nekā. Visu vienā dienā:-(

  2. P. S.Neesmu sliktā moralizētāja:-) Lai nākamo reizi izdodas padzīvoties ilgāk!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: